1. IV Niedziela Wielkiego Postu to niedziela LAETARE (z łac. „raduj się”). W trakcie naszego nawracania się to moment na zobaczenie celu, do którego zbliżamy się, czyli do Świąt Wielkanocnych.
  2. Jutro w liturgii Kościoła obchodzimy przeniesioną z dziś uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, a w sobotę,  25 marca, 9 mies. przed Bożym Narodzeniem, uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  3. Siostra Anna z Góry Chełmskiej zaprasza w najbliższą środę dziewczęta na spotkanie do salki: z klas 1-6 na godz. 17:00, a z klas 7-8 na godz. 18:30. 
  4. W następną niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne i szkolne, które  poprowadzi ks. Wojciech Szulczewski, proboszcz ze Śmiechowa. 
  5. Na stoliku przy wyjściu są już do nabycia paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł.
  6. Osoby, które dysponują czasem i mogłyby pomóc przy robieniu palm wielkanocnych, zwłaszcza młodzież, zapraszamy do Domu Ludowego w Mścicach od poniedziałku do czwartku od godz. 15:00. Tam też prosimy o dostarczenie bukszpanu. Dochód ze sprzedaży palm zasila konto Caritas, z czego wspomagamy osoby będące w potrzebie z parafii. Włączając się w tę akcję przyczynisz się więc do wspomożenia ludzi uboższych.      
  7. W naszej parafii na Mszach św. w dni powszednie oraz podczas dróg krzyżowych i Gorzkich żali nie zbieramy ofiar na tacę, jednak w okresie Wielkiego Postu liczymy na dołożenie się do kwiatów do Bożego Grobu. Ofiary w wysokości 50 zł składane raz do roku na kwiaty i sprzątanie kościoła wystarczają na bieżące wydatki. W zeszłym roku, kiedy życie przed inflacją było dużo tańsze, na ten cel wydaliśmy 1820 zł. Przez ostatnie dwa tygodnie do skarbony wrzucono 65 zł. Proszę o zrozumienie.
  8. Dziękuję ks. Dawidowi Rakowi, wikariuszowi par. pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinku za dzisiejsze zastępstwo w związku rekolekcjami, które głoszę w jego parafii. W związku z tym we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  9. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Anna Musiał, l. 85. Wieczny odpoczynek…  
  10. „Nie tak bowiem, jak człowiek widzi, widzi Bóg”. Niech Maryja uprosi nam łaskę nie oceniania innych w sposób powierzchowny, byśmy próbowali patrzeć na ludzi bardziej z Bożej perspektywy. Wtedy nie będziemy dla siebie przykrzy, a życie stanie się bardziej znośne. Szczęść Boże!

Mścice, 19.03.2023 r. ks. Jarosław Kodzia, proboszcz