1. Dziś przeżywamy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych można wesprzeć jałmużną wielkopostną Krajowy Fundusz Misyjny.
 2. Wielki Post to czas potrzebnej nam odnowy ducha poprzez nawrócenie serca. Zachęcam gorąco do potraktowania tego okresu liturgicznego skrupulatnie, bo czas szybko biegnie. Niech nie zabraknie odprawienia w piątki Drogi krzyżowej, jeśli nie wspólnie w kościele o godz. 17:30, to indywidualnie. W niedziele nabożeństwo Gorzki Żali o godz. 17:15. Dziś rozważać będziemy scenę zaparcia się Piotra, która wciąż trwa.
 3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.
 4. Pierwsze spotkanie wszystkich zapisanych kandydatów do bierzmowania w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.  
 5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 9:00. Zapraszam  na to spotkanie także osoby, które chciałby włączyć się w to dzieło. W pewnej znanej mi parafii w archidiecezji przemyskiej prawie większość mieszkańców wsi należy do Żywego Różańca, a samych róż męskich jest kilkanaście. Daj Boże, byśmy i naszą parafię opletli różańcem!
 6. Odwiedziny chorych z  posługą sakramentalną w najbliższą sobotę przed południem, ale na indywidualne zgłoszenia w zakrystii po mszach lub telefonicznie do piątku.
 7. Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 pierwsze spotkanie formacyjne dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do I Komunii świętej. Za tydzień drugie o tej samej porze.
 8. Przybywa nam w parafii kandydatów na ministrantów. To bardzo cieszy. Zapraszam chłopców do służenia przy ołtarzu. Ministrantura otwiera serca na Boże sprawy i uczy m. in. sumienności. Pierwsza zbiórka ministrantów i kandydatów będzie miała miejsce w kościele w następną sobotę, 13 marca, o godz. 10:30.
 9. Zachęcam do zainteresowania się propozycją wsparcia dzieł prowadzonych przez diecezjalną Caritas poprzez oddanie 1% podatku. Stosowne foldery wyłożone są na stoliku obok skarbonek wielkopostnych. Tam też można do drewnianej skarbony składać ofiary na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na bieżące utrzymanie parafii na tacę, na konto parafialne i bezpośrednio. W minionym czasie na plebanii zostały pomalowane dwa pokoje. 
 11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m. in. druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim, ponadto o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw i o ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn.
 12. Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia życzę wytrwania w przylgnięciu do zranionego Serca Zbawiciela, które jest źródłem naszego uświęcenia.

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz