1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, bezpośrednie przygotowanie do Paschy Chrystusa. Z tego powodu Uroczystość Zwiastowania Pańskiego zostaje przeniesiona na 08.04.  
  2. Serdecznie dziękuję członkom Caritas i wolontariuszom zwłaszcza z Klubu Seniora za  przygotowanie i sprzedaż palm. Bóg zapłać także tym osobom, które złożyły ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu. Zebraliśmy 575 zł, potrzeba ok. 1.800 zł. 
  3. Ostatnia okazja do spowiedzi św. przed świętami w naszej parafii we wtorek i w środę od godz. 17:15 do Mszy św. Kancelaria parafialna w tym tygodniu jest nieczynna. 
  4. Plan na Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego

* Wielki Czwartek – dzień ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa.    Msza Wieczerzy Pańskiej – o godz. 19:00. Po jej zakończeniu adoracja Najśw. Sakramentu przez godzinę w tzw. „ciemnicy”. 

* Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 15:00 droga krzyżowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 19:00.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu przez godzinę. Tego dnia  obowiązuje post ścisły.

* Wielka Sobota – to dzień ciszy i oczekiwania. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 12:00 do godz. 15:00. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po której kościół będzie zamknięty w celu sprzątania i przygotowania do świąt. Plan adoracji na Wielki Piątek i  Wielką Sobotę wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Proszę o mobilizację, by Pan Jezus znowu nie był sam!

Zwyczajowe poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w Mścicach o godz. 9:00, 10:00, 11:00 i w Dobiesławcu przy krzyżu o godz. 12:00.

* Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

   – Wigilia Paschalna – to najbogatsza i najradośniejsza liturgia w roku kościelnym, podczas której świętujemy już zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem, i odnawiamy nasz chrzest. Liturgię rozpoczynamy przed kościołem przy ognisku w sobotę o godz. 20:00. Przynosimy gromnice lub paschaliki z obowiązkowymi osłonkami. 

  – Msze w ciągu dnia – o godz. 6:00 z procesją rezurekcyjną (proszę odpowiednio wcześniej przygotować i  wziąć sztandary), a następnie o godz. 10:00 i 12:00. Pamiętajmy, że w tym roku z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu, śpimy godzinę krócej.    

  1. Zbiórka wszystkich ministrantów w czwartek o godz. 15:00.
  2. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Tomasz Szewczyk, l. 48 i śp. Bogdan Kramek, l. 90. Pogrzeb p. Bogdana, byłego kościelnego, odbędzie się w środę – o godz. 10:30 Msza św., a potem przejazd na cmentarz w Koszalinie. Wieczny odpoczynek…   
  3. Triduum Sacrum to szczyt roku liturgicznego. Zapraszam do odkrycia piękna i bogactwa liturgii tego czasu. Życzę każdemu owocnej Paschy! Szczęść Boże!

Mścice, 24.03.2024 r. ks. Jarosław Kodzia, proboszcz