1. Papież Franciszek z dniem 02.02.2023 r. przyjął rezygnację bpa Edwarda Dajczaka z urzędu biskupa diecezjalnego, który przeszedł na emeryturę. Biskupem diecezjalnym naszej diecezji został bp Zbigniew Zieliński, dotychczasowy koadiutor.
  2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja parafialna na ten miesiąc o łaskę powrotu do gorliwości w praktykowaniu wiary i świadectwie życia dla wszystkich parafian, których wiara osłabła w trakcie pandemii. 
  3. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. we wtorek i środę, a kancelaria parafialna czynna będzie tylko w sobotę.
  4.  „Fundacja SMS z nieba” informuje, że wycofuje się z umowy podpisanej na pośredniczenie w pozyskiwaniu 1,5% podatku dochodowego z wszystkimi parafiami, w tym z naszą. Tym samym zeszłotygodniowe ogłoszenie niestety staje się nieaktualne. 
  5. W miniony czwartek obchodziliśmy dzień życia konsekrowanego. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m. in. artykuł o różnych jego formach.   
  6. Zakończyłem wizytę duszpasterską. W naszej parafii jest ok. 2400 mieszkańców w 778 domach, z czego 717 to parafianie. Przyjęto mnie w 485 domach, co stanowi 68% wszystkich parafian. Bardzo dziękuję za otwarcie swoich domów, za dobre rozmowy, za  słowne i finansowe wsparcie, także za ofiary na sprzątnie kościoła i kwiaty oraz na termomodernizację kościoła.
  7. Wczoraj zakończył się audyt energetyczny obiektu kościelnego, wymagany do złożenia wniosku o dotację do WFOŚiGW. Koszt audytu wyniósł 2700 zł plus jako załącznik projekt modernizacji c.o. 4920 zł, w sumie 7620 zł. Został też wykonany przez p. inż. Piotra Godlińskiego szczegółowy kosztorys całej inwestycji obejmujący ocieplenie i remont dachu, ocieplenie zewnętrznej elewacji i niektórych stropów, wymianę okien, drzwi, wykonanie wiatrołapu, remont toalety w kościele oraz nowej zakrystii i kancelarii, opiewający na 540 tys. zł netto. Obecnie będzie pisany wniosek o dotację i pożyczkę. Chcielibyśmy rozpocząć prace na przełomie maja i  czerwca br.  Za tydzień taca inwestycyjna na ten cel.
  8. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia, a Jubilatom i Solenizantom wielu łask Bożych. Szczęść Boże! 

Mścice, 05.02.2023 r.             ks. Jarosław Kodzia, proboszcz