1. Msza św. we wtorek jeszcze o godz. 8:00, od środy wracamy do zwykłego porządku. Kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę w zwykłych godzinach. 
  2. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. poświęcenie świec oraz zbiórka do puszki na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. Od godz. 17:00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. przed I piątkiem miesiąca. Po Mszy św. będziemy rozbierać dekorację świąteczną, proszę o pomoc. 
  3. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I Komunijnych w tym tygodniu wyjątkowo z racji na czwartkowe sprzątnie kościoła odbędzie w środę, 01.02. po Mszy św.  
  4. W sobotę odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 10:40. Po wizycie „kolędowej” przybyło chorych, w związku z tym ulegną nieco zmianie godziny dotychczasowych wizyt. 
  5. W naszej parafii istnieją dwie Róże Żywego Różańca. Ze względu na wyprowadzkę lub chorobę jej niektórych członków w drugiej róży jest obecnie 17 osób, brakuje więc do skompletowania 3 osób. Członkowstwo polega na odmawianiu codziennie tylko jednej dziesiątki różańca, czyli  rozważania przez miesiąc jednej zadanej tajemnicy, uczestniczy się natomiast w łaskach całego odmówionego różańca, czyli 20 tajemnic tworzących wszystkie 4 części różańca. Proszę o kontakt w zakrystii osoby, które Duch Święty w sumieniu zaprasza do dołączenia do tej grupy. To bardzo ważne. Mogą to być i kobiety i mężczyźni. Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8:00.            
  6. Plan wizyty duszpasterskiej na ten ostatni „kolędowy” tydzień:

29.01. (N.) – ul. Dworcowa nr 19 i 21 – od godz. 14:00

30.01. (pon.) – ul. Dworcowa nr 23,25,27 – od godz. 16:00

31.01. (wt.) – ul. Dworcowa domki – od godz. 15:30 w kolejności od numeru 42 do 1.   

  1. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. 
  2.  Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia, a Jubilatom i Solenizantom zdrowia i pogody ducha. Szczęść Boże!   

Mścice, 29.01.2023 r.            

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz