1. Dziś Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętamy szczególnie za wiernych w dotkniętej wojną Ukrainie. Po Mszy św. można złożyć swój datek do puszki. 
 2. Intencja parafialna Żywego Różańca na ten miesiąc: Aby czas Adwentu zaowocował powrotem do Boga i Kościoła dla parafian. 
 3. Msze św. roratnie w tym tygodniu: w poniedziałek o 17:00, we wtorek o 7:15, w środę o godz. 18:00, w piątek o godz. 7:15. 
 4. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. konferencja dla rodziców.  
 5. Zachęcam dzieci do podejmowania drobnych postanowień i wypisywania ich na serduszkach i umieszczania ich przed roratami w koszyku, aby wziąć udział w losowaniu figurki Matki Bożej Fatimskiej, która przez będzie gościć w waszych domach.
 6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z grupy najmłodszej w najbliższy piątek o godz. 19:00. W kolejny piątek spotkanie grupy starszej. 
 7. W sobotę o 10:30 zbiórka ministrantów. Obecność obowiązkowa. 
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację kanoniczną. W niedzielę biskup diecezjalny Edward Dajczak podczas każdej Mszy św. będzie głosił homilie, a podczas Mszy św. o godz. 10:00 udzieli sakramentu bierzmowania. W związku z tym 13 ławek od przodu będzie zajętych dla kandydatów i ich rodzin. Osoby, które zazwyczaj przychodzą na Mszę o godz. 10:00 proszę, by rozważyły przyjście na Mszę św. o godz. 8:00. Tego dnia wszyscy członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Żywego Różańca, Caritas, Rodzin Szensztanckich i RPSK spotykają się w kościele z Księdzem Biskupem o godz. 15:00 na Koronce do Miłosierdzia Bożego i konferencji. Następnie o godz. 16:00 członkowie obu Rad Parafialnych zaproszeni są na spotkanie przy kawie i cieście do salki. W poniedziałek do południa Ksiądz Biskup odwiedzi nasze przedszkole i szkołę, w której przeprowadzi katechezę dla klas VIII.       
 9. Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie dziękuje za ofiary złożone na utrzymanie uczelni w wysokości 1808,50 zł.  
 10. Tacę inwestycyjno-remontową przenosimy w tym miesiącu na za 2 tygodnie.    
 11. Przy zakrystii są do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom  (w cenie 8 zł małe i 20 zł duże), a w zakrystii poświęcone opłatki wigilijne (dobrowolna ofiara).
 12. W nowym tygodniu życzę wszystkim skupienia i rozmodlenia w adwentowym oczekiwaniu na Przychodzącego Pana – szczęść Boże!

Mścice, 04.12.2022 r.            

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz