1. Niedziela Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień wchodzimy w Adwent – czas pobożnego przygotowania do powtórnego przyjścia Pana Jezusa oraz do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. 
  2. W środę nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 17:45, w czwartek adoracja Pana Jezusa od godz. 17:00. We wtorek, czwartek i piątek o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwa wypominkowe.
  3. Za 3 tygodnie, w niedzielę i w poniedziałek, 11-12 grudnia br., w naszej parafii będziemy gościć J.E. Bpa diecezjalnego Edwarda Dajczaka z ks. kapelanem w ramach przypadającej co 5 lat wizytacji kanonicznej. Proszę wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej, członków  Żywego Różańca, Rodzin Szensztackich, Caritas i Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego o zarezerwowanie sobie niedzielnego popołudnia 11 grudnia na spotkanie z ks. Biskupem. Szczegóły podam wkrótce.
  4. W związku z zaplanowanym podczas wizytacji bierzmowaniem, w następny piątek, tj. 02.12., zapraszam na spotkanie do kościoła rodziców z 12-ma kandydatami z najstarszej grupy na godz. 19:00. Ustalimy wtedy szczegóły bierzmowania i przećwiczymy celebrację. 
  5. Bóg zapałać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę w ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym w kwocie 393 zł. Otrzymaliśmy ostatnio zwrot z 1% podatku dochodowego, przekazywanego na parafię, a który wyniósł 4.782 zł. Dziś po Mszach św. wspieramy Wyższe Seminarium Ducho0wne w Koszalinie. 
  6. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Marek Kwiatkowski, l. 41. Wieczny odpoczynek… 
  7. W nowym tygodniu wszystkim, a zwłaszcza osobom angażującym się w animowanie śpiewu w naszej parafii – p. Stanisławowi Banasiakowi, organiście, p. Bożenie Cienkowskiej i prowadzonej przez nią scholii, wszystkim osobom śpiewającym psalmy responsoryjne podczas liturgii niedzielnej i w dni powszednie, przez orędownictwo św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, którą liturgicznie wspominać będziemy w nadchodzący wtorek, życzę obfitości Bożych łask, dalszego rozwoju talentów ku chwale Boga i pożytkowi wiernych oraz z serca dziękuję i błogosławię!      

Mścice, 20.11.2022 r.            

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz