1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi, aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem”, czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.
  2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. W tym miesiącu modlimy się w następujących intencjach: Róża I – O Boże błogosławieństwo dla naszej parafii, Róża II – O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne również z naszej parafii.
  3. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.
  4. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja NS od godz. 17.00.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Maria Chodukiewicz, l. 80, Msza św. pogrzebowa w piątek o godz. 9.30.

Mścice, dnia 3 stycznia 2021 r.
Ks. Włodzimierz Milewski, proboszcz