1. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja! Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego serdecznie życzę wszystkim Parafianom i Gościom, aby radość z udziału w paschalnym zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią piekłem i szatanem towarzyszyła Wam w Waszej codzienności, dotarła za sprawą Waszego dobrego słowa, gestu i uśmiechu do każdego ludzkiego serca i napełniła je przekonaniem, że nie do śmierci, lecz do Chrystusa należy ostatnie słowo.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8:30, 10:00 i 11:30. Tego dnia ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i kształcenie teologiczne w diecezji.
  3. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Codziennie do przyszłej niedzieli, także dziś i jutro, gromadzimy się w kościele lub w domach o godz. 15:00 na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, aby błagać Boga o miłosierdzie dla poszczególnych grup dusz, które wskazał Pan Jezus św. s. Faustynie Kowalskiej.
  4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w sobotę po Mszy św. o godz. 9:00.
  5. Odwiedziny chorych w sobotę, z racji pandemii po ponownym, indywidualnym zgłoszeniu.
  6. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, patronalne święto Caritas. Tego dnia przynosimy swoją jałmużną wielkopostną, zbieraną do pudełek Caritas (w prezbiterium będzie wystawiony koszyk). Po Mszach św. odbędzie się też zbiórka do puszek na cele parafialnej i diecezjalnej Caritas. Tego dnia kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I Komunijnych po Mszy św. o godz. 18:00.
  7. Zgodnie z zarządzeniem rządowym przez pośrednictwo Wojewody Zachodniopomorskiego nasza parafia otrzymała do rozdysponowania 1.000 sztuk jednorazowych maseczek ochronnych. Część została przekazana do sklepów i sołtysów, a reszta będzie dystrybuowana w niedziele przy wyjściu z kościoła.
  8. Do nabycia jest nowy, wielkanocny numer „Gościa Niedzielnego”.
  9. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego: najpierw tym, których zazwyczaj wymienia się na końcu, ministrantom – bez Was nie moglibyśmy odkrywać podczas tej Paschy bogactwa liturgii Kościoła; wszystkim osobom, które czynnie zaangażowały się w liturgię poprzez czytania, śpiew psalmów, komentarz, przez co odkrywaliśmy zarówno bogactwo słowa Bożego, jak i Wasze talenty, członkom chóru „Dominanta” pod dyrekcją p. Bożeny Cienkowskiej – za poświęcony przez Was czas na próby i efekt końcowy, do głębi poruszający serca; osobom zaangażowanym w czasochłonną dekorację kościoła poprzez   przygotowanie ciemnicy, Bożego Grobu i wystroju wielkanocnego, dzięki którym przez piękno stworzeń mogliśmy i możemy nadal odkrywać ich Stwórcę; państwu Wielgom za wiosenne porządki wokół kościoła. Dziękuję także każdej osobie, która w Wielkim Poście złożyła ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu, mając w tym dziele swoją cegiełkę.
  10. W miniony czwartek z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Edwin Rutkowski, l. 68. Wieczny odpoczynek…

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz