1. Piątkową Uroczystością św. Józefa z postanowienia papieża Franciszka rozpoczęliśmy w Kościele Rok Rodziny Amoris Laetitia. Potrwa on do czerwca przyszłego roku.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy pasyjną część Wielkiego Postu. Zasłonięty krzyż ma nam uzmysłowić, że godzina Chrystusa jest już bliska.
 3. W czasie pandemii, która utrudnia kontakt z parafią, Telewizja Polska wychodzi z inicjatywą rekolekcji na antenie TVP3. Będą one emitowane w tym tygodniu:
  – dla dzieci od poniedziałku do środy, o godz. 9:30,
  – dla młodzieży również od poniedziałku do środy o godz. 12.30,
  – dla dorosłych od czwartku do niedzieli o godz. 20.30.
  Każdy odcinek trwa 23 min. Zapraszam do skorzystania z tej formy przygotowania do Wielkanocy zwłaszcza dzieci i młodzież, które z racji pandemii nie mają rekolekcji szkolnych. Proszę rodziców i dziadków o przekazanie tej wiadomości swoim pociechom.
 4. W tym tygodniu:
  – w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45;
  – w czwartek, 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia poświęcony modlitwie i upowszechnieniu świadomości pro-life. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00, a o 18:00 uroczysta Msza św. z błogosławieństwem kobiet oczekujących narodzin potomstwa oraz obrzędem przyjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Tego dnia Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie obchodzi 40-lecie swego istnienia. Niech będzie to okazją do wzmożonej modlitwy dziękczynnej za dar tego miejsca, w którym formowała się większość kapłanów posługujących w naszej diecezji, za wszystkich byłych i obecnych przełożonych, profesorów i pracowników świeckich, a przede wszystkich za obecnych 26 alumnów, jak również za młodych mężczyzn, których Bóg dziś powołuje, by Mu zaufali i dali się poprowadzić drogą przygody kapłańskiego życia;
  – w piątek Droga krzyżowa o godz. 17.30, a po Mszy św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w kościele;
  – w niedzielę Gorzkie żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17:15, za tydzień po Mszy św. o godz. 18:00 kolejne spotkanie dla rodziców przygotowujących dzieci do I Komunii św.
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, którą wkroczymy w Wielki Tydzień. Błogosławienie palm na początku każdej Mszy św. Palmy będzie rozprowadzać Caritas parafialna przed liturgią. Osoby posiadające bukszpan proszę o jego przyniesienie w czwartek na wieczorną Mszę św. lub w piątek na godz. 11.00 do salki w kościele. Na tę godzinę zapraszam również osoby mogące pomóc w przygotowaniu palm.
 6. W związku z nasileniem pandemii przypominam o bezwzględnym obowiązku zasłaniania ust i nosa w kościele, który nie dotyczy tylko osoby księdza.
 7. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy w jakikolwiek sposób angażują się w pomoc w parafii, życzę szybkiego nadejścia wiosny, zwłaszcza tej w sercu.

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz