1. Niedzielą Palmową rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, bezpośrednie przygotowanie do Paschy Chrystusa. Bóg zapłać wolontariuszom Caritas za poświęcenie swojego czasu na przygotowanie i sprzedaż palm.  
  2. Dziś ostatnie Gorzkie żale z rozważeniem pasyjnym o godz. 17.15, a po Mszy św. o godz. 18:00 zapowiadane spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci I Komunijnych.
  3. Jutro, w Wielki Poniedziałek, Msza św. o godz. 9:00, spowiedź święta we wtorek i środę od godz. 17:00. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko we wtorek w godz. 16:30-17:00. Zmiana tajemnic Żywego Różańca i odwiedziny chorych w sobotę po Wielkanocy, 10 kwietnia. 
  4. Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego – trzy najważniejsze dni w roku kościelnym, podczas których liturgicznie przeżywamy przejście Chrystusa przez mękę do chwały zmartwychwstania, a tym samym wysłużone nam odkupienie. Rozpoczyna się ono w Wielki Czwartek wieczorem i kończy wieczorem w Niedzielę Wielkanocną:

* Wielki Czwartek – dzień ustanowienia dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa.    Msza Wieczerzy Pańskiej – w związku z pozwoleniem na odprawienie dwóch Mszy św., będą one o godz. 17:00 i 19:00. Po drugiej Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu  do Ołtarza adoracji (tzw. „ciemnicy”) i adoracja przez godzinę od zakończenia liturgii, czyli mniej więcej  do godz. 21:30-22:00.

* Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Jezusa. O godz. 15:00 Droga krzyżowa, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 19:00.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19:00, po niej adoracja do godz. 22:00. Bardzo proszę na ten dzień przyozdobić przydrożne krzyże. Tego dnia katolika obowiązuje post ścisły.

* Wielka Sobota – to dzień ciszy i adoracyjnego oczekiwania. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do godz. 18:30. Jej plan na piątek i sobotę wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

Zwyczajowe poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w sobotę w Mścicach od godz. 10:30 do 13:00 co pół godziny na zewnątrz kościoła. Proszę ustawiać się z koszyczkiem w rękach wokół kościoła, z zachowaniem odpowiedniego dystansu, po modlitwie będę przechodził z kropidłem wokół kościoła. W Dobiesławcu poświęcenie pokarmów przy krzyżu o godz. 14:00. Przy tej okazji będą zbierane ofiary na remont poszycia kominów na kościele i plebanii.

* Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:

   – Wigilia Paschalna – to najbogatsza i najradośniejsza liturgia w roku kościelnym, podczas której świętujemy zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem, i odnawiamy naszą chrzcielną przynależność do Boga. Liturgię rozpoczniemy o godz. 20:00. Przynosimy na nią paschaliki lub gromnice z osłonkami.

  – Msze w ciągu dnia – aby umożliwić uczestniczenie w nich z zachowaniem limitów, w Niedzielę Wielkanocną za pozwoleniem Bp. Edwarda będą w naszym kościele cztery Msze św., o godz.: 6:00, 10:00, 11:30 i 13:00. Z racji pandemii nie będzie procesji rezurekcyjnej.

5. Zbiórka dla ministrantów przed Triduum w czwartek o godz. 10:00.

6. Serdecznie dziękuję życzliwym mieszkańcom parafii za pomysł i prezent na plebanię w postaci serwisu obiadowo-kawowego. Wielkie Bóg zapłać!

7. Z kościoła „zniknęły” 4 Śpiewniki Kościelne ks. Siedleckiego, które na czas Wielkiego Postu zostały wypożyczone z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Śpiewniki te posiadają pieczątki i sygnatury WSD i muszę je oddać w komplecie. Osobom, które je zabrały do domu pragnę uświadomić, że jest to kradzież, a z tego grzechu nie wystarczy się wyspowiadać, lecz należy dokonać restytucji w postaci zwrotu przywłaszczonego sobie mienia. Proszę więc o ich odniesienie z powrotem do kościoła, żeby przed księżmi z seminarium nie musiała się wstydzić cała parafia.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego przygotowania do świąt, z tą uwagą, by pośród przygotowań domowych nie stracić z oczu najważniejszej Osoby – Jezusa Chrystusa. Życzę także cierpliwości, która w okresie przedświątecznym lubi być wystawiana na próbę, i serca skorego do szybkiego pojednania się z bliźnimi.

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz