1. Dzisiejszą, IV Niedzielą Wielkiego Postu, zwaną Niedzielą Laetare, czyli „raduj się”, gdyż blisko są święta paschalne, rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Msze św. z naukami dla wszystkich od poniedziałku do środy o godz. 10:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą św., w środę dodatkowo przyjadą zaproszeni księża. Proszę o nieodkładanie spowiedzi na czas Wielkiego Tygodnia, nie chodzi bowiem o to, by być czystym tylko na święta, ale żeby stan łaski uświęcającej był zwyczajnym, powszednim stanem naszej duszy.
 2. Od poniedziałku do środy można wziąć udział także w Diecezjalnych Rekolekcjach Wielkopostnych ze św. Józefem, głoszonych przez Bpa Krzysztofa Włodarczyka w Sanktuarium św. Józefa w Słupsku. Transmisje za pośrednictwem DobreMedia.org o godz. 11.00 i 20.00.
 3. W tym tygodniu:
  – w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do św. Józefa o godz. 17:45;
  – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. W tym dniu nasz Biskup diecezjalny, Edward Dajczak, obchodzi imieniny. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w swoich modlitwach.
  – w piątek Uroczystość św. Józefa, do której przygotowujemy się Nowenną. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Droga krzyżowa tradycyjnie o godz. 17:30;
  – w niedzielę Gorzkie żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17:15.
 4. W piątek w Koszalinie będzie miała miejsce Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. w Katedrze o godz. 17:00. Zapisy na: www.edk.org.pl lub tel. 514 748 702.
 5. Do nabycia jest „Gość Niedzielny” z dodatkiem magnesu z wizerunkiem św. Józefa w zwykłej cenie 6 zł. W zakrystii są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny w cenie 5 zł i zapowiadane, poświęcone św. Józefowi, specjalne wydanie Gościa Extra w cenie 9 zł.
 6. W zeszłą niedzielę minął miesiąc od czasu objęcia przeze mnie urzędu proboszcza. Serdecznie dziękuję za modlitwę, zwłaszcza za powstałą Margaretkę i modlitwę różańcową. Dziękuję za wszelkie inne przejawy wsparcia – za słowa otuchy, tak potrzebne każdemu na starcie, za każdy przejaw życzliwości, zainteresowania, zaangażowania, propozycje pomocy i współpracy, za wsparcie materialne i zaproszenia na sobotni lub niedzielny obiad. Z serca dziękuję!
 7. W związku z pytaniami odnośnie sprzątania kościoła i ofiar na ten cel składanych na przy okazji wizyty kolędowej, której w tym roku nie było, informuję, że kościół jest już od kilku tygodni sprzątany, a decyzja o ofiarach i sposobie finansowania zostanie podjęta i ogłoszona po Wielkanocy. Przy tej okazji dziękuję za pamięć o skarbonie przy wyjściu z kościoła, gdzie składacie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, żeby na święta w kościele było pięknie.
 8. W przyszłą niedzielę i wtorek na Mszach św. będzie mnie zastępował ksiądz z koszalińskiej katedry, w której będą głosił rekolekcje. Proszę o modlitwę i o niej zapewniam.

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz