1. Wczoraj po Mszy św. nastąpiła zmiana tajemnic Żywego Różańca. W tym miesiącu obie róże modlą się w tej samej intencji – o dobre przeżycie Wielkiego Postu dla wszystkich parafian oraz o łaskę nawrócenia i dobrej spowiedzi św. dla tych, którym najtrudniej zerwać z grzechem i wrócić do Chrystusa i Kościoła. W związku z faktem, że na wczorajszym spotkaniu była tylko połowa wszystkich członków obu róż, w najbliższym czasie panie zelatorki skontaktują się z pozostałymi osobami z pytaniem, czy nadal deklarują przynależność do Żywego Różańca. Chodzi o to, by się policzyć i uzupełnić szeregi.  
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 drugie spotkanie formacyjne dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do I Komunii świętej. Rodziców, którzy nie byli na spotkaniu w zeszłą niedzielę zachęcam do nabycia w zakrystii zeszytu formacyjnego, w oparciu o który rodzic bez kłopotu przeprowadzi kolejne spotkania z dzieckiem. Z badań wynika, że na wychowanie religijne dziecka wpływ ma w 5% ksiądz, w kolejnych 5% katecheta (i to nawet ten najgorliwszy), a w 90% rodzice. Stąd potrzeba przeorientowania programu przygotowań do I Komunii św., który to proces rozpoczął się w naszej diecezji – parafia będzie przygotowywać rodziców, a rodzice – dzieci. Wpisze się to w pragnienie wielu dorosłych, by uczestniczyć w jakiejś formie katechizacji, którą zazwyczaj zakończyli na etapie szkolnym.
  3. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45, w czwartek do wyciszenia się i modlitwy przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie od godz. 17:00, w piątek na Drogę krzyżową o godz., 17:30, a po Mszy św., około 18:45 na Adorację krzyża prowadzoną przez mieszkańców Mścic. W Niedzielę Gorzkie żale o 17:15.  
  4. Zapowiadana zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę, 13 marca, o godz. 10:30.
  5. Od przyszłej niedzieli do środy będziemy przeżywać parafialne rekolekcje wielkopostne. Ich plan zostanie podany za tydzień.         
  6. Ważne ogłoszenie dotyczące pogrzebów. W sytuacji śmierci kogoś bliskiego, bardzo proszę o kontakt ze mną, choćby telefoniczny, przed udaniem się do firmy pogrzebowej, w celu ustalenia wstępnego terminu pogrzebu. Informacja ta została umieszczona na stronie internetowej parafii, ale proszę ją przekazać dalej jak najszerszemu gronu parafian.  
  7. W zakrystii jest do nabycia 50 sztuk paschalików, z którymi przyjdziemy do kościoła w Wigilię Paschalną, a potem postawimy na stole wielkanocnym – koszt 5 zł. W przyszłą niedzielę oprócz kolejnego numeru „Gościa Niedzielnego” będzie do nabycia dodatkowe, specjalne wydanie Gościa Extra, poświęcone Św. Józefowi, w ilości 5 sztuk i cenie 9 zł.  
  8. Za wszelką pomoc duchową i materialną, za ofiary do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu oraz do puszki na cel misji „Ad gentes”, które wyniosły 558 zł – bardzo dziękuję!
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: Anna Cieślak, l. 55 i  Celina Mitros, l. 87 – pogrzeb we wtorek o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz