1. Środą Popielcową wkroczyliśmy w nowy okres liturgiczny – Wielki Post, czas kontemplacji Zbawiciela, który cierpiał okrutne męki dla naszego zbawienia. Rozważanie męki Pana Jezusa przynosiło wielkie owoce w duszach poprzednich pokoleń, które często ze łzami przeżywało miłość Zbawiciela do niewdzięcznych ludzi. Pomocą w przeżyciu Wielkiego Postu w naszej parafii będą:

rekolekcje wielkopostne od IV Niedzieli Wielkiego Postu (14.-17.03.2021),

Msze Święte w dni powszednie z homilią do czytań mszalnych od wtorku do piątku o godz. 18:00, w soboty o godz. 9:00,

– w czwartki godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy sprzyjającej osobistej modlitwie w intencji powołań do kapłaństwa od godz. 17:00,

– w piątki nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17:30,

– w niedziele Gorzkie żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 17:15.

W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45.

2. Na ławkach pojawiły się śpiewniki, które zostały wypożyczone na Okres Wielkiego Postu z Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Zapraszam do korzystania z nich, ale wyłączenie w kościele. Ponadto z tyłu kościoła pojawił się regał z moimi prywatnymi książkami o tematyce religijnej. Mam nadzieję, że każdy znajdzie tam coś pożytecznego dla siebie. W zamierzeniu będzie to wypożyczalnia działająca na zasadzie – „weź, przeczytaj i odnieś”. Czytanie rozszerza horyzonty, przybliża do odpowiedzi, rozwija intelekt, formuje. Proszę jednak o niedokładanie własnych książek.

3. Dziś po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać!

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, po Mszach Świętych będzie można wesprzeć ofiarą do puszek Krajowy Fundusz Misyjny – to wsparcie dla misjonarzy i dzieł przez nich prowadzonych.

5. Również za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 nabożeństwo ekspijacyjne za grzech zabijania dzieci nienarodzonych, a po Mszy św. o godz. 18:00 pierwsze spotkanie formacyjne dla rodziców przygotowujących swoje dzieci do planowanej na maj Pierwszej Komunii świętej.  

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w skarbonkę wielkopostną. Wrzuca się do niej to, co uda się zaoszczędzić poprzez odmówienie sobie jakiejś  godziwej przyjemności. Będzie je można złożyć w darze do dyspozycji Caritas parafialnej w II Niedzielę Wielkanocną.  

7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m. in. rozmowa z pallotynem ks. Krzysztofem Kralką o tym, czy chrześcijanie skończą w rezerwacie, a w dodatku diecezjalnym m. in. relacja z pożegnania zamarłego na COVID-19 śp. ks. prałata Kazimierza Bednarskiego, byłego proboszcza par. pw. Ducha Świętego w Koszalinie.

8. Z serca dziękuję za wszelkie przejawy życzliwości, modlitwę, pomoc i wsparcie materialne parafii. Bóg zapłać! 

9. Wszystkim Parafianom i gościom, zwłaszcza Jubilatom i Solenizantom nowego tygodnia, przez wstawiennictwo św. Antoniego życzę pięknego i odważnego wejścia w Wielki Post.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej przeszedł do wieczności śp. Florian Szokalski (l. 66). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…  

ks. Jarosław Kodzia, proboszcz